CLASSES

"TALK THROUGH YOUR BODY"

“Tanec, tak jak ho vidím já , dokáže v divákovi probudit představivost, rozvířit emoce, dokáže  nastolit hodnoty i sdělit slovem nesdělitelné.

Základním stavebním kamenem tréninku je pro mne pochopení vlastního těla skrze představivost.

Díky ní jsme schopní v těle objevit spoustu různých pohybových kvalit a principů, najít specifickou dynamiku, koordinaci a hlavně logiku. Již několik let vyvíjím systém tréninku - princip těla jako loutky. Ideou této mé práce je dosáhnout maximálních pohybových  možnosti vlastního těla bez zbytečného svalového napětí a stresu, zajímá mě jak docílit fyzického výkonu “ekonomickou” cestou.

 

Trénink rozvíjí také plasticitu, muzikálnost, schopnost reagovat na podněty a impulsy, učíme se naslouchat vlastní intuici a vnímat prostor kolem sebe. Všechny tyto principy jsou o to důležitější v partneringu, kde vnímání partnera a naprostá důvěra vedou k dokonalé souhře.

 

Díky pochopení fyzikálních zákonitostí se může partnering stát logickým a silným komunikačním prostředkem. Limity rovnováhy, fyzická manipulace a risk jsou součástí jeho pokročilých lekcí  a posouvají tanec do magické roviny.

Během workshopu obohatíme vlastní pohybové možnosti a hranice fyzického i mentálního vnímání tance. Položíme si otázku co pro nás tanec znamená a co nás na něm přitahuje, k čemu slouží trénink a kde začíná samotná interpretace performera, jak může pohyb sloužit k vytvoření divadelní situace.”

Lenka Vagnerová

TERMÍNY CLASSŮ A TRÉNINKŮ

16.-20.8. / 9:30 - 10:45 / Jarek Cemerek / Contemporary

16.-20.8. / 11:00 - 12:15 / Barbora Kohoutková / Gyrokinesis

23.-25.8.  / 9:30 - 10:45 / Markéta Elblová / Ballet

26.-27.8.  / 9:30 - 10:45 / Nataša Novotná / Ballet

30.8. - 3.9.  / 9:30 - 10:45 / Nataša Novotná / Gaga

Tréninky jsou určeny pro pokročilé a profesionální tanečníky. Kapacita je omezená a proto si prosím rezervujte místo na michaela@lenka-vagnerova.cz. Tréninky probíhají ve studiu LV&C_8, Na Košince 8, Praha 8. Cena za lekci 200,- Kč. V případě rezervace vícero lekcí je poskytnuta sleva.

Těšíme se na vás

Lenka Vagnerová & Company