top of page

CLASSES

COMPANY CLASSES 

REZERVACE / eliska@lenka-vagnerova.cz

Tréninky jsou určeny pro pokročilé a profesionální tanečníky. Kapacita je omezená a proto si prosím rezervujte místo na eliska@lenka-vagnerova.cz. Tréninky probíhají ve studiu LV&C_8, Na Košince 8, Praha 8.

Cena za lekci 200,- Kč. 

Těšíme se na vás

Lenka Vagnerová & Company

PRAVIDELNÉ ÚTERNÍ VEČERNÍ TRÉNINKY

S TANEČNÍKY SOUBORU

 

Lenka Vagnerová & Company otevírá své vlastní pravidelné večerní tréninky současného tance pro mírně a středně pokročilé tanečníky. Tréninky povedou stálí členové souboru Fanny Barrouquére, Adam Sojka a Monika Částková, kteří se budou ve vedení tréninků pravidelně střídat. Lekce budou probíhat ve zkušebně našeho souboru Na Košince 8, Praha 8, každé úterý od 18:00 - 19:30 a čtvrtek od 19:30 - 21:00.

Termíny večerních tréninků 2023:

Úterý 18:00 - 19:30 / Adam

Čtvrtek 19:30 - 21:00 / Monika

 

Cena lekce za open class je 250 Kč.

 

Rezervujte místo na eliska@lenka-vagnerova.cz 

Těšíme se na Vás

 

Lenka Vagnerová & Company

"TALK THROUGH YOUR BODY"

“Tanec, tak jak ho vidím já , dokáže v divákovi probudit představivost, rozvířit emoce, dokáže  nastolit hodnoty i sdělit slovem nesdělitelné.

Základním stavebním kamenem tréninku je pro mne pochopení vlastního těla skrze představivost.

Díky ní jsme schopní v těle objevit spoustu různých pohybových kvalit a principů, najít specifickou dynamiku, koordinaci a hlavně logiku. Již několik let vyvíjím systém tréninku - princip těla jako loutky. Ideou této mé práce je dosáhnout maximálních pohybových  možností bez zbytečného svalového napětí a stresu, zajímá mě jak docílit fyzického výkonu “ekonomickou” cestou. 

 

Trénink rozvíjí plasticitu, zapojuje komplexně celý svalový aparát, buduje koordinaci, pochopení izolací, roviny v těle i prostoru, podporuje schopnost reagovat na podněty a impulsy, utváří muzikálnost, učíme se naslouchat vlastní intuici a vnímat prostor kolem sebe. Všechny tyto principy jsou o to důležitější v partneringu, kde vnímání partnera a naprostá důvěra vedou k dokonalé souhře. Díky pochopení fyzikálních zákonitostí se může partnering stát logickým a silným komunikačním prostředkem. Limity rovnováhy, fyzická manipulace a risk jsou součástí jeho pokročilých lekcí  a posouvají tanec do magické roviny.

Během workshopu obohatíme vlastní pohybové možnosti a hranice fyzického i mentálního vnímání tance. Položíme si otázku co pro nás tanec znamená a co nás na něm přitahuje, k čemu slouží trénink a kde začíná samotná interpretace performera, jak může pohyb sloužit k vytvoření divadelní situace.”

Lenka Vagnerová

bottom of page