WORKSHOP

"TALK THROUGH YOUR BODY"

“Tanec, tak jak ho vidím já , dokáže v divákovi probudit představivost, rozvířit emoce, dokáže  nastolit hodnoty i sdělit slovem nesdělitelné.

Základním stavebním kamenem tréninku je pro mne pochopení vlastního těla skrze představivost.

Díky ní jsme schopní v těle objevit spoustu různých pohybových kvalit a principů, najít specifickou dynamiku, koordinaci a hlavně logiku. Již několik let vyvíjím systém tréninku - princip těla jako loutky. Ideou této mé práce je dosáhnout maximálních pohybových  možnosti vlastního těla bez zbytečného svalového napětí a stresu, zajímá mě jak docílit fyzického výkonu “ekonomickou” cestou.

 

Trénink rozvíjí také plasticitu, muzikálnost, schopnost reagovat na podněty a impulsy, učíme se naslouchat vlastní intuici a vnímat prostor kolem sebe. Všechny tyto principy jsou o to důležitější v partneringu, kde vnímání partnera a naprostá důvěra vedou k dokonalé souhře.

 

Díky pochopení fyzikálních zákonitostí se může partnering stát logickým a silným komunikačním prostředkem. Limity rovnováhy, fyzická manipulace a risk jsou součástí jeho pokročilých lekcí  a posouvají tanec do magické roviny.

Během workshopu obohatíme vlastní pohybové možnosti a hranice fyzického i mentálního vnímání tance. Položíme si otázku co pro nás tanec znamená a co nás na něm přitahuje, k čemu slouží trénink a kde začíná samotná interpretace performera, jak může pohyb sloužit k vytvoření divadelní situace.”

Lenka Vagnerová

TERMÍNY WORKSHOPŮ A TRÉNINKŮ

Lenka jako hostující choreografka v mezinárodních VIDEO portrétech:

Norrdans / ODYSSEUS / teaser

2 Faced Dance Company / FALLEN ANGELS / documentary

Norrdans / DARK HORSE / teaser 

VERVE / RIDERS / documentary

VIDEO portréty Lenky Vagnerové v pořadu České televize:

Děti sametu

Medailon Lenky / Kultura.cz 

Divadlo žije Gossip

Divadlo žije Lešanské Jesličky

Divadlo žije Amazonky