top of page

KRAJINOU SLZ

foto:Michal Hančovský

Premiéra 23.9.2020 v divadle Komedie / Praha

Délka představení: 65 minut

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Čtyři zastavení v jednom večeru. "Všechno má určenou chvíli a veškeré dění pod nebem svůj čas..."

Krajinou slz je novým představení souboru Lenka Vagnerová & Company, ve kterém roli choreografů převzali čtyři tanečníci souboru: Fanny Barrouquére, Monika Částková, Barbora Nechanická a Michal Heriban. Umělecká vedoucí Lenka Vagnerová se tentokráte objeví v roli mentora a dramaturga. Pojítkem představení je strhující hudba oceňovaného hudebního skladatele Ivana Achera.

„Všechno má určenou chvíli a veškeré dění pod nebem svůj čas: Je čas rození i čas umírání, čas sázet i čas trhat, je čas zabíjet i čas léčit, čas bořit i čas budovat, je čas plakat i čas smát se, čas truchlit i čas poskakovat, je čas kameny rozhazovat i čas kameny sbírat, čas objímat i čas objímání zanechat, je čas hledat i čas ztrácet, čas opatrovat i čas odhazovat, je čas roztrhávat i čas sešívat, čas mlčet i čas mluvit, je čas milovat i čas nenávidět, čas boje i čas pokoje.” Kazatel 3


Toto jsou čtyři zastavení šesti z nás:

ZASTAVENÍ PRVNÍ: Tvarem ke štěstí
Dokonalé křivky, ani o kilo navíc. Ideál ženské krásy si každá doba diktuje po svém. Vymodelovaná prsa, upravený nos a botoxové injekce se zdají být fenoménem dnešních dní. Experimentujeme, skrze trendy hledáme svou identitu. Jako mladí se pokoušíme stárnout a jako staří se snažíme mládnout – dohnat to, na co už příroda nestačí. Jsme ochotni podstoupit ledacos a mlčky svádíme neúprosný, každodenní boj s časem.
choreografie a interpretace: Barbora Nechanická


ZASTAVENÍ DRUHÉ: Láska na první posed
„Existují čtyři strany příběhu: tvůj příběh, jejich příběh, pravda a co se opravdu stalo.” Jean-Jacques Rousseau
choreografie: Fanny Barrouquére ve spolupráci s Patrikem Čermákem, interpretace: Fanny Barroquére, Patrik Čermák


ZASTAVENÍ TŘETÍ: Krajinou slz
Vždycky řekne: „Já to dám.” I kdyby měla oči plné slz. Krajinou slz je výjev emocí a zkušeností, které si s sebou neseme životem. Každým krokem se tahle hromada zvětšuje, občas ji rozbalíme, zavzpomínáme, přidáme další slzu, zase zabalíme a tlačíme dál.
choreografie a interpretace: Monika Částková


ZASTAVENÍ ČTVRTÉ: Kauza oni
Kauza oni je duet o touze po moci, o ovlivňování, lži a pravdě. Vypráví o dvou parťácích, kteří neváhají jeden druhého zradit, ale jeden bez druhého by nepřežili.
choreografie: Michal Heriban, interpretace: Michal Heriban, Andrea Opavská
____________________________________________

Inscenace vznikla v koprodukci s Městskými divadly pražskými a za podpory Magistrátu hlavního města Prahy a Ministerstva kultury ČR.


Choreografie a interpretace: Fanny Barrouquére, Patrik Čermák, Andrea Opavská, Michal Heriban, Monika Částková, Barbora Nechanická

Hudba: Ivan Acher
Dramaturgie a mentoring: Lenka Vagnerová

Scénografie a kostýmy: Michal Heriban
Light design: Michal Kříž
Grafický design: Michal Heriban
Foto: Petr Kiška
Zvuk: Andrej Jurkovič


Producent: Lenka Vagnerová & Company
Koprodukce: Městská divadla pražská
Za podpory: Magistrátu hlavního města Prahy a Ministerstva kultury České republiky

bottom of page