top of page
IMG_5403.jpg

Adam Sojka

Tanečník

Adam Sojka vystudoval brněnskou taneční konzervatoř a následně v letech 2008–2015 působil v baletním souboru Národního divadla v Brně. Zatančil se v dílech choreografů, jako jsou Rami Be'er, Itzik Gallili, Ralf Dörnen, Mario Schölder, Youri Vàmos, Mário Radačovský, Nataša Novotná a další. Vystupoval na galavečerech v rámci projektu Tanzbrücke. 

 

Kromě tance se věnuje také vlastní choreografické tvorbě. V rámci večera Game over vytvořil pro NdB spolu s Martinem Svobodníkem choreografii Palindrom. Pro komponovaný program Choreografického ateliéru IV, ve kterém dává NdB příležitost tvůrcům z řad členů souboru, připravil choreografii Balance, kde byl i spoluautorem hudby. Duet z této práce představil také na galavečeru mladých tanečníků v Praze. Pro Theater Vorpommen vytvořil choreografii No. 24/7 a pro soubor Dekkadancers duet Habitdo představení Žena za kultem.

V Laterně magice se věnuje také pedagogické činnosti (tréninky moderního tance), příležitostně zadával tréninky také v Národním divadle Brno. Učil na tanečních workshopech v Theater Vorpommen, spolupracoval s taneční školou Baladine a tanečním studiem No Feet v Brně. 

Od roku 2021 je Adam tanečníkem Lenka Vagnerová & Company.

bottom of page